Pagrindiniai būsto remonto ir jo įrengimo niuansai. Kokį vaidmenį atliks lubos?

Pagrindiniai būsto remonto ir jo įrengimo niuansai. Kokį vaidmenį atliks lubos

Būsto remontas ar būsimojo įrengimas – situacijos kur būtina įvertinti daugybę dalykų.

Čia reikia ne tik suplanuoti pagrindinius darbus, susižinoti visą aktualią informaciją apie tai kokie sprendimai būste bus tinkamiausi ir įvertinti jų kaštus, tačiau kartu rasti ir aukštos kompetencijos specialistus kurie reikalingus darbus atliks kokybiškai.

Viena iš pagrindinių būsto zonų reikalaujančių daugiausiai dėmesio, neabejotinai bus būsto lubos. Greičiausiai kiekvienas namų šeimininkas savo būste nori matyti funkcionalias ir puikiai atrodančias lubas kurios tarnautų ilgus metus į priekį.

Būtent toks sprendimas yra įtempiamos lubos – vienas pažangiausių lubų tipų rinkoje, vis labiau populiarėjantis ir Lietuvoje.

Manome, jog atliekant būsto remontą ar jį įsirengiant, namų šeimininkai turi puikią galimybę įtempiamų lubų sprendimą įgyvendinti ir savo namuose.

Šiame straipsnyje – daugiau apie pagrindinius būsto remonto ir jo įrengimo niuansus bei kaip pritaikyti tokių lubų sprendimą jame.

Kreipkitės Dėl Naujų Įtempiamų Lubų Ar Remonto
Įtempiamos lubos su montavimu
  • Visi Darbai Per 3–10 Darbo Dienų
  • Atliekame Ir Mažų Patalpų Montavimą (Virtuvėje, Vonioje, WC ir t.t.)
  • Dirbame Ir Senos Statybos PastatuoseNiuansai atliekant seno būsto remontą

Jei planuojate esminį, kosmetinį būsto remontą, prieš imantis lubų įrengimo, reikės atlikti keletą kitų svarbių darbų.

Visų pirma reikėtų imtis sienų atnaujinimo darbų t.y. jų dažymo, tapetavimo ar glaistymo darbų. Atlikus viską kas reikalinga, galima pereiti prie grindų ir imtis pačios dangos atnaujinimo – trūkumų šalinimo, naujų dangos perklojimo ir t.t.

Tik atlikus grindų ir sienų remonto darbus galima galvoti apie įtempiamų lubų įrengimą.

Dar prieš pradedant darbus, rekomenduotume išsikviesti į namus specialistą konsultacijai, kuris galėtų tinkamai įvertinti būsto situacijos ypatybes, pateikti sąmatą, patarti dėl apšvietimo ir kitų luboms reikalingų sprendimų. Gavus informacijos, galėsite tinkamai pasiruošti prieš atvykstant meistrams kurie įrenginės jūsų lubas.

Tiesa, jei planuojate didesnės apimties remontą patalpose kur bus keičiamas sienų išplanavimas, rekomenduotume pasikviesti specialistą dar anksčiau, t.y. dar net nepradėjus darbų atlikimo.

Ypatybės įsirengiant naują būstą

Tokiu atveju jei planuojate visiškai naujo būsto projektą, verta žinoti, jog čia bus kur kas daugiau niuansų.

Reikės ne tik gerai pagalvoti apie tai kokius funkcinius ir estetinius sprendimus norėsite matyti namuose, tačiau kartu tinkamai suplanuoti biudžetą bei priimti begalę kitų svarbių sprendimų.

Vėl gi, geriausias dalykas būtų pačioje pradžioje susisiekti ar gyvai aptarti būsimo būsto projektą su įrengimą atliksiančiais specialistais. Nenustebkite, jei konsultacijos metu inžinierius jūsų teiraujasi, ar jau turite įsirengę sienas, atlikote tinkavimo darbus ar išvedėte rekuperacinę sistemą ir pan.

Visa ši informacija yra reikalinga paruošti būsimų darbų planą.

Išsiaiškinus visus niuansus ir jūsų turimą biudžetą, su projektu dirbsianti įmonė tuomet galės pateikti tikslią projekto sąmatą ir įvardyti pagrindinius įrengimo žingsnius.

Kaip paruošti lubas būsimiems darbams?

Jei būste esančių senų lubų būklė yra prasta ir nuo jų akivaizdžiai byra tinkas, reikia imtis gramdymo, kol jo trupinių nebeliks ant paviršiaus. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip smulkmena, tačiau jei įrengus įtempiamas lubas jis ir toliau byrės, su laiku po lubomis prisikaups gabalų kurie temps lubas žemyn.

Svarbu paminėti ir putplasčio plokštes, jei šį sprendimą šiuo metu naudojate aplinkoje. Įrengiant įtempiamas lubas, jų nuimti nebūtina, tačiau jų nuėmimas gali padėti sutaupyti lubų aukščio.

Tai ypač aktualu jei būste lubų aukštis ir taip nėra didelis.

Kiti svarbūs dalykai

  • Jei renkatės stambaus profilio sienų dekorą, reikės palikti tarpus iki juodlubių, kitaip įtempiamų lubų įrengti nepavyks
  • Paprastai įtempiamoms luboms pakanka apie 5cm tarpo iki sienos, tačiau jei būstas turi neįprastą konstrukciją, gali prireikti kitokio sprendimo.
  • Būtina įvertinti ir tai kokius norėsite matyti lubų apšvietimo sprendimus, ar bus reikalingas karnizas. Šiais dviem dalykais verčiau pasirūpinti iki klojant įtempiamų lubų plėvelę, tam, kad išvengti papildomų išlaidų ir išsvaistyto laiko.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme būsto remonto ir įrengimo niuansus bei svarbiausius dalykus kuriuos būtina atlikti prieš pereinant prie įtempiamų lubų įrengimo.

Imantis šių darbų, bus labai svarbu turėti aiškų planą, tam, kad jūsų vizija taptų realybe. Žinokite ką norite matyti savo projekte ir aptarkite viską kas svarbiausia su specialistais kurie pas jus dirbs.

Tokiu atveju sėkmingai pavyks įgyvendinti tai ką norite.