Kaip montuojami lubų profiliai?

kaip montuojami lubų profiliai

Nebūtų klaidinga sakyti, jog lubos – viena iš svarbiausių struktūrų namų interjere, tiesiogiai prisidedanti prie jo funkcionalumo ir estetikos.

Lubų dėka patalpose ne tik būna mažiau triukšmo, pagerėja šilumos izoliacija ir sumažėja drėgmės, tačiau kartu sukuriamas ir pageidaujamas matyti vaizdas.

Vieną iš pažangiausių lubų sprendimų rinkoje šiuo metu yra vadinamosios įtempiamos lubos, kurios gali būti ne tik lengvai pritaikytos įvairaus pobūdžio projektuose, tačiau kartu pasižymi ir moderniomis estetinėmis savybėmis.

Šiame straipsnyje plačiau aptarsime tokių lubų profilių montavimo procesą – vieną iš svarbiausių darbų siekiant įsirengti visus lūkesčius atitinkančią tokią sistemą.

Kreipkitės Dėl Naujų Įtempiamų Lubų Ar Remonto
Įtempiamos lubos su montavimu
  • Visi Darbai Per 3–10 Darbo Dienų
  • Atliekame Ir Mažų Patalpų Montavimą (Virtuvėje, Vonioje, WC ir t.t.)
  • Dirbame Ir Senos Statybos PastatuoseLubų montavimo procesas – pagrindiniai žingsniai

Įtempiamų lubų įrengimo procesą būtų galima apibendrinti taip:

Pasiruošimo darbai

Visų pirma reikia tinkamai paruošti kambarį ar kitą patalpą kuriame bus atliekami lubų montavimo darbai. Svarbu patraukti visus baldus ar kitus objektus kurie gali darbams trukdyti.

Taip pat šiame žingsnyje reikėtų nepamiršti nuvalyti susikaupusių dulkių ar kitų šiukšlių sluoksnių nuo sienų ir senosios lubų struktūros.

Rėmo paruošimas

Sekančiame žingsnyje yra sumontuojamas atraminis rėmas arba bėgių sistema įtempiamoms luboms palei jų perimetrą.

Taip yra sukuriamas pagrindas įtempiamų lubų audiniui tvirtinti.

Lubų audinio pasirinkimas

Ne ką mažiau svarbu bus pasirinkti norimą medžiagą būsimoms luboms. Paprastai medžiagą pasirenka pats klientas arba kartu su specialistų, ruošiančių būsimą lubų projektą pagalba.

Dažniausiai yra pasirenkamas standartinis medžiaginis ar PVC tipo audinys, tačiau rinkoje pasitaiko ir kitų variantų.
Prieš priimant galutinį sprendimą, labai svarbu įvertinti estetinius, ilgaamžiškumo ir lubų apšvietimo aspektus.

Audinio matavimas ir kirpimas

Kitas žingsnis – išmatuoti tikslius lubų kambaryje matmenis.

Tai labai svarbu norint nustatyti reikiamo lubų audinio dydį. Tuomet, atkerpamas reikalingo dydžio audinys, paliekant kažkiek laisvos vietos jo įtempimui ir tvirtinimo elementams.

Jei būtina, audinys gali būti papildomai apkarpomas ar sujungiamas jei yra reikalingos nestandartinės formos ar dydžio lubos.

Audinio įtempimas

Toliau seka audinio įtempimas ir pritvirtinimas prie paruošto atraminio rėmo.

Pradedama nuo vieno krašto ir specialių įrankių pagalba, tolygiai ištempiamas visas lubų audinys, užtikrinant, jog nėra jokių raukšlių ar įlenkimų.

Apdailos darbai

Įtempus lubas, atliekami papildomi darbai joms apdailinti, jeigu tam yra poreikis.

Šiame žingsnyje dar kartą peržiūrima ar lubos yra tinkamai įtemptos ir lygios, apkarpomi jų kampai, jei yra kiek atsikišusio audinio.

Neretai konstrukcija yra užbaigiama papildomais papuošiamaisiais profiliais.

Apšvietimo sprendimai

Jei klientas pageidauja, įtempiamoms luboms papildomai yra paruošiami apšvietimo sprendimai, montuojami už arba ant jų.

Čia itin svarbi bus patyrusio specialisto akis, galėsianti užtikrinti, jog šviesos sistema bus įrengta pagal visus standartus.

Baigiamieji darbai ir aptvarkymas

Atlikus visus darbus, dar kartą patikrinama ar lubos neturi matomų trūkumų, yra tinkamai pritvirtinta jų konstrukcija. Prireikus, atliekami reikalingi pakeitimai.

Galiausiai sutvarkoma darbo vieta.

Pabaigai

Įtempiamų lubų profiliai – vienas geriausių sprendimų tiems kas projekte siekia įsirengti vizualiai patrauklias ir patikimas lubas.

Tam, kad šis sprendimas atitiktų visus lūkesčius, labai svarbu bus tokias lubas tinkamai įrengti. Žinant pagrindinius tokio darbo žingsnius, tai atlikti tikrai nebus sudėtinga.